Katıl!

Katıl!

2018-2019 seçmeleri hakkında ayrıntılı bilgi ve duyurular için takipte kalın!

Vokal seçmelerimizde; öncelikle ses seçmesi yapılır ve bu seçmede sizin müzik yeteneğiniz değerlendilir. Bunun için basit bir ses aralığı, ritim ve kulak testi yapılır. Sonrasında drama seçmesine geçilir ve bu seçme sizin dans, ritim ve tiyatro yeteneğinizi görmeye yarayan konulardan oluşur. Ayrıca ses seçmesi için sizin önceden hazırladığınız bir parçayı söylemeniz beklenir. Aşağıda linkte seçmede yeteneğinizi gösterebileceğiniz müzikal şarkı önerileri bulabilirsiniz. Seçmede söyleyeceğiniz şarkı bu listeden olmak zorunda değildir ama İngilizce şarkı ve müzikal şarkısı seçmeniz, bize sizi daha iyi değerlendirmede yardımcı olacağından seçmede söyleyeceğiniz şarkıyı bu listeden seçmenizi öneririz.

Vokal adaylarının hazırlaması önerilen şarkıların listesi için tıklayınız!

Seçmelerimize girmeden önce yapılacak mülakatta çalışmalar ve topluluk programımız hakkında ayrıntılı bilgi verilir. Yani vokal ekibimize girmek isteyen kişilerin öncelikle çalışmalara katılabilmesi ve istekli olması, sonradan geliştirilebilecek müzikal işitme, ses ve drama yatkınlığına sahip olması beklenir.

Orkestra seçmelerimizde; enstrüman yeteneğiniz değerlendirilir, bunun için seçmeye enstrümanınızla gelmeniz ve önceden hazırladığınız bir parçayı çalmanız beklenir. Bunun yanında deşifre, ritim ve müzik kulağı için basit testler yapılır. Müzikal topluluk odamızda seçmede kullanabileceğiniz bir piyanomuz bulunmaktadır. Ayrıca bateri seçmesine girecekseniz önden belirtmeniz durumunda belirli bir zaman ve yer ayarlanabilir. Yani Company orkestrasında çalmak için kişilerin enstrümanında belirli bir yetkinlik seviyesinde olması, bir yandan tabi ki çalışmalara katılabilmesi ve istekli olması da gerekir.

Teknik seçmelerimizde; geçmiş sahne tecrübeleriniz ve yeteneğinizden ziyade, ekibimize uygunluğunuz değerlendirir. Bunun için yapılacak mülakatta çalışma düzenimiz, ilkelerimiz ve programımız sizlerle paylaşılır. Yani Company teknik ekibine katılmak isteyen kişilerin istekli olması, sisteme ve ekibimize uyabilmesi ve çalışmalara katılması beklenir. Teknik ekibimizin sene içindeki çalışma şeklini ve çıkardığımız ürünleri görmek ve seçme öncesi bilgi edinmek için 31 Ekim, 1 Kasım’da yapılacak teknik workshoplarımıza katılabilirsiniz.

Sosyal seçmelerimizde; bizim için önemli olan ekibimize katılmak isteyenlerin ekibe ve topluluğa olan uyumluluğudur. Daha önceden bir organizasyon içerisinde bulunmuş olmanız gerekmeksizin yeni beceriler öğrenme ve kendini geliştirme isteğinize bakılır. Sosyal medya, basın, sponsorluk, grafik tasarım, video ve fotoğraf düzenleme gibi farklı alanlarda çalışmaya ilginiz değerlendirilir.

Eklemek gerekirse,

  • Seçmelerimiz korkutucu değildir. Herhangi bir seçme öncesi gerilebilirsiniz, doğaldır ancak gerek yoktur, yönetmenlerimizin hepsi de gerilmemeniz için ellerinden geleni yapacaktır.
  • Topluluğumuza katılmanız için ODTÜ öğrencisi olmanız gerekmez, hatta öğrenci olmanız da gerekmez. Topluluğumuzun kapısı herkese açıktır.
  • Çalışma programımız için Facebook hesabımızdan mesaj yoluyla ayrıntılı bilgi verebiliriz, ama seçmede geldiğinizde konuşacağımız ilk konulardan biri olacaktır.
  • Orkestramız geniş enstrüman türlerini kaldırabilir, hatta ihtiyacı da bulunmaktadır. Piyano, fagot veya kontrabas çalmanız seçmeye gelmeme değil, gelme sebebiniz olmalıdır.