Yaratıcı Ekip

Yaratıcı Ekip

Yaratıcı Ekip nedir, ne yapar?

        Yaratıcı ekip, Company’deki adıyla ‘Comprod’ üç yönetmen, sahne amiri ve bunların yardımcılarından oluşur. Her yönetmen; drama yönetmeni, müzik yönetmeni ve teknik yönetmen olmak üzere, kendi ekibinden sorumludur. Ayrıca sene içerisindeki gösterileri seçmek ve içeriğini hazırlamak, seçmeleri yapmak ve ekibi belirlemek, çalışmaları yönetmek yine bu insanların sorumluluğundadır. Yönetmenler, düzenli olarak bir araya gelerek, gösterilerin hazırlık sürecinde gidişat hakkında bilgi alışverişinde bulunurlar.

Drama Produ 

Drama yönetmeni ve yardımcıları, drama ve danslardan sorumludur, buna karakter çalışmalarından dans çalışmalarına kadar vokallerin sahnede yapacağı her şey dahildir. Dans ve drama eğitiminin verilmesi, koreografilerin öğretilmesi, dramanın ayrıntılı belirlenmesi ve repliklerin ayarlanması adına drama ve dans çalışmaları yürütülür.

Müzik Produ

Müzik yönetmeni ve yardımcıları, şarkıların ve müziğin içeriğinden sorumludur, buna koroların ve soloların öğretildiği ses çalışmalarıyla orkestra çalışmaları dahildir. Müzikalde korolar çoksesli olduğundan düzenli olarak koro çalışmaları yürütülür, bir yandan da orkestranın da bir arada ve vokallerle uyumu adına düzenli olarak orkestra çalışmaları yürütülür.

Teknik Produ

Teknik yönetmen ve yardımcıları, gösterinin teknik altyapısından sorumludur, buna dekor, prop, kostüm, makyaj, ses ve ışık alanlarındaki çalışmaları yürütmek, tasarımları denetlemek ve gidişatı kontrol etmek dahildir. Her alan adına ayrıntılı eğitimler verilir ve ekibin rahat edecekleri alanlarda çalışmaları sağlanır.

Sahne Amirliği

Sahne amiri, gösterinin sahne dönemi denen kısmından sorumlu kişidir. Sahne dönemi, gösteri provalarının üç ekibin birleşmiş haliyle yapılması ve sahnede geçirilen kısımı içerir, ve sahne amiriyle yardımcıları bu kısımda provaları yönetir, sahne giriş çıkışlarını düzenler, sahne arkası ve önü düzenini sağlar ve gösteri sırasında akışı sağlar.